Kozmetik Diş Hekimliği

Kozmetik Diş Hekimliği

Yaşanmışlığa bağlı olarak dişlerde renklenmeler artmakta, kırıklar ve çatlaklar oluşmakta hatta diş kayıpları gözlenmektedir. Bu tür olumsuzluklar kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Diş kaybına bağlı olarak dudaklar daha ince ve çökük, yüzdeki ve dudakların çevresindeki çizgiler daha belirgin olur. Zamanla özellikle dişlerdeki aşınmalara bağlı olarak dişlerin boyları kısalır ve renkleri değişir.

İnsanların görünüşlerine giderek daha fazla değer vermeleri ve genç, güzel, sağlıklı ve de başarılı bir görünüm için, diş sağlığı ve gülüşün ne kadar önemli olduğunu keşfetmeleri Estetik Diş Hekimliği’ni geliştirmiş, endüstriyi de beraberinde harekete geçirmiştir.

Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği, günümüzde nano teknolojik malzeme ve modern aletlerle donanmış, uzman hekim ve çağdaş laboratuar eğitimi konularında da son 25 yıla kıyasla devrim niteliğinde bir aşama kaydetmiştir.

İnsanlarda olağanüstü bir imaj değişimi yaratan estetik kompozit dolgular ve porselen lamine gibi modern tekniklerle anesteziye bile gerek kalmadan estetik kaygılar giderilebilmektedir. Kozmetik konturlama tekniği ile sivri, kırık dişler mine dokusuna zarar vermeden düzeltilebilmekte ve ciddi girişimlerde bulunulmadan estetik tedaviler uygulanabilmektedir.

Konvansiyonel protezlerle yapılan ve metal kullanıldığı için sahte cansız bir efekt veren klasik uygulamalar yerini sağlıklı dişlerden daha az kaybına olanak sağlayan orijinal dişten neredeyse ayırt edilemeyecek kadar estetik ve sağlıklı görünümdeki protezlere bırakmıştır.

Teknolojideki yeniliklerle endüstriyel devrim niteliğindeki nano-hibrid estetik dolguların kullanımı ile eski siyah renkli amalgam dolgular yapılmamakta ve yeni ışıkla sertleşen estetik dolgular için dişlerden daha az aşındırma yapılmaktadır. Biyolojik olarak daha uyumu yüksek bu dolgu maddeleri Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliğinin vazgeçilmez bir parçası olmuştur.

Estetik Diş Hekimliği’nde daha az travma ve daha çabuk iyileşmeye neden olan sert ve yumuşak doku laserlerinin kullanılmasıyla özellikle dişeti estetiğinde önemli bir gelişme kaydedilmiştir.

Ortodontide kullanılan braketlerin porselen olmasıyla metalik görüntü yerini şeffaf braketlere bırakmış ve bu sayede orta yaştaki erişkin hastalarında estetik rahatsızlık oluşmadan bu tedaviden faydalanmaları sağlanmıştır.

Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği’nde modern teknolojik ve endüstriyel yaklaşımlar teşhis ve tedavinin başarı oranını yükselterek hizmet kalitesini arttırmaktadır.

Çalışma Saatlerimiz

  • pazartesi:09:30 – 22:00
  • salı:09:30 – 22:00
  • çarşamba: 09:30 – 22:00 
  • perşembe: 09:00 – 22:00 
  • cuma:09:30 – 22:00 
  • cumartesi:09:30 – 22:00
  • pazar:Kapalı

Bize Sorun

Uzmanlarımızdan biri tarafından cevaplanmasını istediğiniz kısa bir sorunuz mu var? Lütfen aşağıdaki formu kullanınız:

Blog

Blogumuz

Dental İmplantlar

Dental İmplantlar

Ağız ve Diş  sağlığı ile ilgili tüm gelişmelere rağmen, birçok insan çoğunlukla diş çürümesi, periodental hastalık veya yaralanma nedeniyle diş kaybına uğruyor. Uzun yıllar boyunca, dişleri eksik kişiler için mevcut olan tek tedavi seçeneği köprüler ve takma dişler idi. Ancak, bugün yepyeni, daha güvenilir, daha estetik ve daha kalıcı bir yöntem mevcut. Diş implantları yedek diş kökleridir.…

Diş çürümesinin ötesinde neden iyi diş hijyeni önemlidir?

Diş çürümesinin ötesinde neden iyi diş hijyeni önemlidir?

Hemen hemen bütün yaş gruplarının yaşam kalitesini etkiliyor olan fakat ciddi sağlık sorunları oluşturmadığı müddetçe önemsenmiyor olan diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ciddi hastası olan bir sağlık sorunudur. Ülkemizde yapılan araştırmalar neticesinde her 100 kişiden yaklaşık 85-90 kişinin diş ve diş eti hastalıkları ya da doğru ifade ile ağız içi problemleri ile karşılaştığı tespit edilmiştir. Ağız…

Çocuğunuza Diş Fırçalamayı Ve Diş İpi Kullanmayı Öğretmek

Çocuğunuza Diş Fırçalamayı Ve Diş İpi Kullanmayı Öğretmek

Ağız bakımına erken yaşta başlamak önemlidir. Ağız hijyeni alışkanlıklarını genç yaşta öğrenmek, uzun süreli ağız sağlığı için gereklidir. Ebeveynler, çocuklarına bazı gerekli anahtar adımlar ile diş fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı öğretebilir. Fırçalamaya Ne Zaman Başlanır? İyi ağız hijyeni erken yaşta başlamalıdır. Her beslemeden sonra bebeğin ağzı temizlenebilir. Bir elinizle bebeğinizin başını tutarken serbest elinizle bebeğin ağzını…

Yeniliklerden Haberdar Olun

© M. MEHMET MİRAC ÇIPLAK 2020. All rights reserved.